+48 606 557 003

Odpowiedni dobór i nasady roślin

//gardenart-giemzik.pl/wp-content/uploads/2019/03/odpowiedni-dobor-i-nasady-roslin.jpg

Założenie ogrodu i zaplanowanie go od podstaw to niemałe wyzwanie. Jest to wymagający proces, w którym końcowy efekt zależy od przemyślenia go w każdym aspekcie i niezbędnej wiedzy w tym temacie.
Jak dobierać rośliny do ogrodu i czym się kierować wybierając rośliny – to problem podstawowy, szczególnie ważny głównie dla tych osób, które nie mają doświadczenia. Niewiedza w tym zakresie może narazić nas na poważne błędy i niepotrzebne koszty. Tylko właściwy wybór kwiatów, krzewów i innych roślin pozwoli na uzyskanie ładnych i cieszących wzrok nasadzeń. Aby jednak zakupione rośliny dobrze rosły, kwitły i ładnie się dzięki temu prezentowały, należy też wiedzieć, jakie warunki glebowe, wodne i oświetleniowe w naszym ogrodzie panują.

Nasza wiedza i doświadczenie pozwoli uniknąć błędów jak i zmarnowania pieniędzy.
Planu zagospodarowania terenu dokonujemy na podstawie osobistych preferencji klienta, jednakże z zastosowaniem podstawowych wytycznych, mianowicie: jaki styl ma reprezentować nasz ogród, ile czasu będziemy mogli mu poświęcić na pielęgnację, jakie środki możemy przeznaczyć na jego zagospodarowanie.